Kaikki esiintyjät aakkosjärjestyksessä

NimiAikaPaikka
ALISE JOSTE (LV) 16.8. klo 17.30 CAFÉ & RESTAURANT PIRITTA
ALT COMPANY @ SATAMAKLUBI 17.8. klo 18.00 ELMUN BAARI
AMADEUS LUNDBERG 22.8. klo 20.00 WELLAMO
AMIR ESCANDARI: TUULENSIEPPAAJAT (PIXADORES) 21.8. klo 22.00 CAFÉ ENGEL
ANDY BEST & MERJA PUUSTINEN Tsiigaa TEURASTAMO
ANNA KOKKONEN 15.8. klo 21.30 BOTTA / MANALA
ANNE MESKANEN-BARMAN Tsiigaa KOSMOS
ANSSI PULKKINEN Tsiigaa BELGE BAR&BISTRO
ANTERO TOIKKA Tsiigaa SOUL KITCHEN
ANTTI ARKOMA Tsiigaa SIR EINO
ARGENTIINALAISEN TANGON TUTUSTUMISTUNTI 23.8. klo 18.00 CAFÉ ENGEL
BEL VEL 20.8. klo 22.00 BELGE BAR&BISTRO
BELBOW (NOR/FIN) 22.8. klo 18.30 CAFÉ ENGEL
BETTE ‘SIS’ O´VALLEY 15.8. klo 19.00 ELMUN BAARI
BON JOUNI DUO 19.8. klo 21.00 KITCH EAT & DRINK
CELENKA 16.8. klo 19.30 ELITE
CLEANING WOMEN 23.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
COMICS IN CONCERT 17.8. klo 20.00 KAPPELI
CONSTABLES 21.8. klo 21.00 SILTANEN
DELAY TREES 22.8. klo 19.30 MIDHILL CITY
DOUBLEFREEREEDS 22.8. klo 21.30 BAR No 9
DRIFTERS’ COLLECTIVE 23.8. klo 21.30 MIDHILL CITY
DUO IKIRANKA 19.8. klo 20.30 RYTMI
EMMA HELLE Tsiigaa KAPPELI
EMMA SALOKOSKI & JOHANNA JUHOLA 21.8. klo 19.00 KUJA BAR AND BISTRO
ENNI KALILAINEN Tsiigaa RYMY-EETU
EQUALLY STUPID (FIN/IC/SZ) 20.8. klo 20.00 O'MALLEY'S
ERKKI KANNOSTO Tsiigaa ALLOTRIA
ESPIONNAGE 15.8. klo 19.00 ELITE
GRACIAS 19.8. klo 20.00 TRES BONES
GRUPPEN FYRA: REINO JA AINO 19.8. klo 18.00 KARL FAZER CAFÉ
HARVEST MOONERS PLAY NEIL YOUNG 20.8. klo 20.30 CAFE VANHA
HELSINKI NIGHT MARKET 21.8. klo 16.00-23.00 TEURASTAMO
HELSINKI NIGHT MARKET 22.8. klo 16.00-23.00 TEURASTAMO
HOEDOWN 22.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
ISLAND JAM HELSINKI LIVE 20.8. klo 21.00 ELMUN BAARI
JAAKKO & JAY 15.8. klo 20.00 RYMY-EETU
JAAKKO TORNBERG Tsiigaa KUUKUU
JANNE LAURILA SOOLO 18.8. klo 21.00 KITCH EAT & DRINK
JARON FREEMAN-FOX & THE OPPOSITE OF EVERYTHING (CAN) 21.8. klo 21.00 SIR EINO
JASMIN ANOSCHKIN Tsiigaa KARL FAZER CAFÉ
JO’BUDDY AND DOWN HOME KING III 16.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
JOHANNA HAVIMÄKI Tsiigaa CAFE VANHA
JOHANNES WESTÖ 18.8. klo 21.30 BAR No 9
JOSAFAT – TÖÖLÖNLAHTI – KALASATAMA 19.8. klo 18.30 ELITE
JUURI & JUURI 17.8. klo 20.00 OLUTHUONE KAISLA
JUURIDIXIE 22.8. klo 21.00 TEURASTAMO
KAAOSKABAREE – PUTKIREMONTTI JA MUITA KLASSIKOITA 15.8. klo 18.00 KARL FAZER CAFÉ
KAISU KOIVISTO Tsiigaa TRES BONES
KALLE MUSTONEN Tsiigaa OLUTHUONE KAISLA
KANSAN RAATI 19.8. klo 21.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
KARI VERTANEN Tsiigaa ELITE
KATU KAIKU 21.8. klo 20.30 BELGE BAR&BISTRO
KIM HEROLD DUO 21.8. klo 22.00 BOTTA / MANALA
KOHTAUSKLUBI 21.8. klo 19.00 ELMUN BAARI
KOK TRIO 19.8. klo 19.00 RIVOLI/RIVOLETTO
KOTIRINTAMAN NAISET – SOTA-AJAN RADIOHITIT 17.8. klo 18.00 WELLAMO
KURITON COMPANY: WE´RE HALF WAY THERE 17.8. klo 17.00 KARL FAZER CAFÉ
LARA DEL MAR Tsiigaa WELLAMO
LAURA MOISIO & ANNA INGINMAA 18.8. klo 18.30 ELITE
LAURI AHTINEN Tsiigaa BAR No 9
LOPUN AJAN MIES 19.8. klo 19.30 SOUL KITCHEN
MAISTA: ART GOES KAPAKAN JUHLAVUODEN LEIVOS 15.8. klo KARL FAZER CAFÉ
MAISTA: GRANDE DAMES – 50 VUOTTA RAVINTOLAKULTTUURIA 23.8. klo 17.00 RIVOLI/RIVOLETTO
MAISTA: INSPIRAATIOCOCKTAILIT 22.8. klo 17.00 RAVINTOLA HELMI
MAISTA: JÄLKIRUOKAVIINIT 18.8. klo 17.00 KARL FAZER CAFÉ
MAISTA: KOSMOS 90 VUOTTA 19.8. klo 17.00 KOSMOS
MAISTA: KREPPI VS. LETTU 19.8. klo 18.00 KUJA BAR AND BISTRO
MAISTA: KUOHUVIINI 20.8. klo 16.00 RAVINTOLA HELMI
MAISTA: LÖYDÄ SISÄINEN KONDIITTORISI 21.8. klo 17.00 & 19.00 KARL FAZER CAFÉ
MAISTA: NIKOLAI BREWMASTERS’ -OLUET 15.8. klo 17.30 O'MALLEY'S
MAISTA: NIKOLAI BREWMASTERS’ -OLUET 22.8. klo 18.00 O'MALLEY'S
MAISTA: OLUT JA BURGERIT 20.8. klo 17.00 KUJA BAR AND BISTRO
MAISTA: OLUTETIKETIN SUUNNITTELU 18.8. klo 16.30 BRYGGERI HELSINKI
MAISTA: PIKARUOKA TÄNÄÄN 20.8. klo 18.00 MIDHILL CITY
MAISTA: ROOT-TO-LEAF – KASVISHÄVIKKI KURIIN 18.8. klo 18.00 ZETOR
MAISTA: RUOKARAKKAUTTA IHOLLA 15.8. klo 19.00 TRES BONES
MAISTA: STADIN OMAT MEIJERIT 22.8. klo 16.00 KUUKUU
MAISTA: SYÖTÄVÄ KUKKAKIMPPU 19.8. klo 16.00 KELLOHALLI, TEURASTAMO
MAISTA: VIISIKON EVÄÄT -LUKUPIIRI 21.8. klo 16.00 CAFÉ ENGEL
MANALA COMEDY 20.8. klo 19.00 BOTTA / MANALA
MARITTA KUULA 20.8. klo 23.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
MATTI NURMINEN Tsiigaa RAVINTOLA HELMI
MIAU 21.8. klo 22.30 ZETOR
MIEHET TISKILLÄ 17.8. klo 21.00 BAR No 9
MIGHTY MIGHTY 20.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
MIHIR SRIVASTAVA – CONVERSATIONS IN THE NUDE 23.8. klo 15.00 CAFE VANHA
MILONGA DEL ENGEL 23.8. klo 19.00 CAFÉ ENGEL
MIMIE MOORE 19.8. klo 19.00 KUUKUU
MOPO 19.8. klo 21.30 SIR EINO
MUOTIA: #MUOTIRATIKKA 21.8. klo 15.00
MUOTIA: ANTTI ASPLUND – HETEROPHOBIA CARAVAN PARTY + CATWALK SHOW 16.8. klo 18.00-22.00 ELMUN BAARI
MUOTIA: R-COLLECTION 23.8. klo 17.00-21.00 SILTANEN
MUOTIA: RIIVARI 22.8. klo 18.00 TEURASTAMO
MY FIRST BAND 18.8. klo 21.00 BELGE BAR&BISTRO
NATHAN RIKI THOMSON – SUBSONIC ENSEMBLE (AUS/FIN) 19.8. klo 20.30 KÖNIG HELSINKI
NEVALA 23.8. klo 17.30 CAFÉ & RESTAURANT PIRITTA
NINNI POIJÄRVI & MIKA KUOKKANEN FEAT. OLLI HAAVISTO 21.8. klo 20.00 SOUL KITCHEN
NO-ONE’S LAND (FIN/GER/SRB) 18.8. klo 20.30 KÖNIG HELSINKI
NORA TAPPER Tsiigaa CORONA BAARI / DUBROVNIK
PANSSARIJUNA 22.8. klo 20.00 RYMY-EETU
PANU RYTKÖNEN, Kafe Moskova Tsiigaa CORONA BAARI / DUBROVNIK
PAULIINA TURAKKA PURHONEN Tsiigaa SILTANEN
PETRI ESKELINEN Tsiigaa BELGE BAR&BISTRO
PIETARIN SPEKTAAKKELI 15.8. klo 21.30 SIR EINO
PIKKU KUKKA 20.8. klo 18.30 ST. URHO'S PUB
POLAR MOTOR 21.8. klo 21.30 TRES BONES
PYHÄ RAUHA 15.8. klo 21.00 RAVINTOLA HELMI
PÄÄTÖSKLUBI: JIMI TENOR 23.8. klo 23.00 BOTTA / MANALA
REGINA SIIRA Tsiigaa KITCH EAT & DRINK
RIIKKA MÄKIKOSKELA Tsiigaa CAFÉ & RESTAURANT PIRITTA
RUNOKABAREE 15.8. klo 18.00 KuuKuu, 19.30 Kosmos ja 21.00 Wellamo KUUKUU
RÖDSÖGÅRDEN 15.8. klo 22.30 BOTTA / MANALA
RÖNSY 22.8. klo 20.30 KUJA BAR AND BISTRO
SAARA MARIA KARIRANTA Tsiigaa JUTTUTUPA
SAARA SOISALO SINGS CARMEN MCRAE’S ALBUM BITTERSWEET 20.8. klo 21.00 BRYGGERI HELSINKI
SAGOLIK 19.8. klo 20.00 O'MALLEY'S
SAMPO MALIN Tsiigaa MIDHILL CITY
SAMULI LAIHO 18.8. klo 19.30 KOSMOS
SARAH KIVI & NON-ORCHESTRA 22.8. klo 22.00 CAFE VANHA
SIIRI NORDIN GOES BRASS 19.8. klo 22.30 ZETOR
SIMIAN GHOST (SE) 21.8. klo 22.00 SILTANEN
SININEN KÄYTÄVÄ 16.8. klo 18.00 CAFÉ ENGEL
SLAG BRICK PROJECT 23.8. klo 21.00 CAFE VANHA
SMALL AXE – TRIBUTE TO BOB MARLEY AND PETER TOSH 15.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
SOPIVASTI NEUTRAALI 21.8. klo 21.00 CAFE VANHA
SOULSISTERS 20.8. klo 19.30 RIVOLI/RIVOLETTO
SPIGU 19.8. klo 19.00 ST. URHO'S PUB
STELLA POLARIS: PARIPELI 21.8. klo 17.30 CAFÉ & RESTAURANT PIRITTA
SUSANNA AUTIO Tsiigaa CAFÉ ENGEL
SUSANNE KOSKIMÄKI Tsiigaa KUJA BAR AND BISTRO
SUVI TITTI MIETTINEN Tsiigaa RYTMI
TAIDETTA SUOMESTA: ELEKTROSAARNA 15.8. klo 20.30 CAFE VANHA
TAIDETTA SUOMESTA: FREDRIKA-MONOLOGI 15.8. klo 18.30 CAFE VANHA
TAIDETTA SUOMESTA: JONESANDYOU 16.8. klo 18.30 CAFE VANHA
TAIDETTA SUOMESTA: JÄBÄT, PEDAALIT, KITARAT JA GRETA! 16.8. klo 20.30 CAFE VANHA
TAIDETTA SUOMESTA: POHJOINEN KANTAMA 17.8. klo 19.30 CAFE VANHA
TAIDETTA SUOMESTA: RUNOSIRKUS 17.8. klo 17.30 CAFE VANHA
TAIDETTA SUOMESTA: W14 2.0 JALKINEMUOTOILUA WETTERHOFFILTA 15.8. klo 19.00 CAFE VANHA
TALMUD BEACH 19.8. klo 21.00 SILTANEN
TALVIKKI & KEMPPI 17.8. klo 18.30 KUUKUU
TANGO DE AMOR – TERVEISIÄ BUENOS AIRESISTA! 20.8. klo 19.00 KARL FAZER CAFÉ
TAPANI KOKKO Tsiigaa ZETOR
TEA FOR TWO 19.8. klo 19.30 KOSMOS
TEATTERI VANTAA: BASSO KAHDELLA TENORILLA JA MUILLA MUSIIKILLISILLA MAUSTEILLA 21.8. klo 18.30 WELLAMO
TEATTERI VANTAA: VUOSISADAN RAKKAUSLAULU 20.8. klo 20.00 KAPPELI
testi Tsiigaa
TIEDE ON TAIDETTA: KAKARAT KURIIN 21.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIEDE ON TAIDETTA: KÖYHÄT KYYKKYYN 20.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIEDE ON TAIDETTA: MITÄ SINUSTA EI VIELÄ TIEDETÄ 19.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIEDE ON TAIDETTA: TIEDETTÄ VAI HUUHAATA? 18.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIEDE ON TAIDETTA: UUDET LEGOT KANTASOLUISTA 17.8. klo 17.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIINA TIETÄVÄINEN Tsiigaa O'MALLEY'S
TIMO AHO Tsiigaa TRES BONES
TOPI SAHA 16.8. klo 20.00 KUJA BAR AND BISTRO
TRICK BAG 21.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
TRIO EASTBLOCK 20.8. klo 21.00 KITCH EAT & DRINK
TSIIGAA-KURAATTORI: SAKARI KANNOSTO Tsiigaa
TUOMO 22.8. klo 22.30 BOTTA / MANALA
UFO & BANDA 22.8. klo 21.00 OLUTHUONE KAISLA
VEIKKO MYLLER Tsiigaa RIVOLI/RIVOLETTO
VILLE LEINONEN 18.8. klo 20.00 RYTMI
VILLE MÄKIKOSKELA Tsiigaa BRYGGERI HELSINKI
VON KATTENDAM DRAG SHOW 20.8. klo 20.30 KÖNIG HELSINKI
VUOKKO HOVATTA & ZARKUS POUSSA 20.8. klo 20.00 ALLOTRIA
YONA 20.8. klo 21.30 ZETOR