Kaikki esiintyjät aakkosjärjestyksessä

NimiAikaPaikka
ACTON Tsiigaa ELMUN BAARI
AIJA LEHTONEN & TUULA HEIKKINEN Tsiigaa TEERENPELI KESKUSKATU & TAIVAANRANTA GRILL & CRAFT BEER
AIJU SALMINEN Tsiigaa CAFÉ BAR No 9
AINO ELINA 14.8. klo 22.30 BOTTA / MANALA
AKKAJEE 18.8. klo 19.00 ST. URHO'S PUB
ALDER EGO 17.8. klo 18.30 WILLIAM K. KURVI
ANTTI MÄNNYNVÄLI Tsiigaa CORONA BAARI / DUBROVNIK
ARGENTIINALAISEN TANGON TUTUSTUMISTUNTI 14.8. klo 20.00 CAFÉ ENGEL
BACHIA KELLARISTA 19.8. klo 21.00 KITCH EAT & DRINK
BACHIA KELLARISTA 21.8. klo 19.00 CAFÉ BAR No 9
BEAT, BASS & BONE 20.8. klo 20.30 WILLIAM K. KURVI
BRANDON BAUER 19.8. klo 22.30 BELGE BAR&BISTRO
BUDDHA SOULS 18.8. klo 19.30 KÖNIGIN KULMA: SHANGHAI COWBOY, MICHEL & CLUB LE ROY
CHARLES LIQUOR Tsiigaa JUTTUTUPA
COOL SHEIKS 14.8. klo 19.00 BRYGGERI HELSINKI
DJ-DUO VINYYLIVEIJARIT 20.8. klo 19.00 BOTTA / MANALA
DRAG IMPRO 20.8. klo 19.00 KARL FAZER CAFÉ
DXXXA D & TERO HUH: EERIK KIREE NOLLAA AALLON 15.8. klo 20.30 ØLHUS KØBENHAVN
EESTI EESTI EESTI -MINIFESTIVAALI: DUO MALVA & KIRSIPU 14.8. klo 19.00 BOTTA / MANALA
EESTI EESTI EESTI -MINIFESTIVAALI: SIBYL VANE 14.8. klo 20.00 BOTTA / MANALA
EESTI EESTI EESTI MINIFESTIVAALI: ARGO VALS 14.8. klo 21.30 BOTTA / MANALA
ELE 18.8. klo 22.30 CORONA BAARI / DUBROVNIK
EMILIA LAJUNEN BIKE TOUR: TAITEIDEN YÖN PYÖRÄKIERTUE 20.8. klo 20.00-23.00
ERJA LYYTINEN BLUES NIGHT 20.8. klo 22.30 BELGE BAR&BISTRO
ESA KULONIEMI BLUES PARTY FEAT. LITTLE WILLIE MEHTO 15.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
FABU PIRES Tsiigaa TEURASTAMO
GUNU’S THANG 21.8. klo 17.30 CAFÉ & RESTAURANT PIRITTA
HAAGA FOLK MACHINE 16.8. klo 19.00 OLUTHUONE KAISLA
HANS-PETER SCHÜTT Tsiigaa TEURASTAMO
HARPALYKE 21.8. klo 20.00 ELMUN BAARI
HELSINKI NIGHT MARKET 21.8. klo 16.00-23.00 TEURASTAMO
HELSINKI NIGHT MARKET 20.8. klo 16.00-23.00 TEURASTAMO
HELSINKI SWEATSHOP-KOLLEKTIIVI Tsiigaa KUJA BAR AND BISTRO
HENDE NIEMINEN Tsiigaa TEURASTAMO
HERMANNI TURKKI 19.8. klo 18.00 RYMY-EETU & EROTTAJAN AURINKOTERASSI
HÄRMÄ 20.8. klo 21.30 ZETOR
IINA PALOKANGAS 19.8. klo 17.30 CAFÉ & RESTAURANT PIRITTA
IISA DUO 20.8. klo 22.00 SILTANEN
ILPO KAIKKONEN 20.8. klo 19.00 TEERENPELI KESKUSKATU & TAIVAANRANTA GRILL & CRAFT BEER
JAN FORSMAN Tsiigaa KITCH EAT & DRINK
JANI RAPO Tsiigaa ØLHUS OSLO
JANI VARISMÄKI Tsiigaa RIVOLI/RIVOLETTO
JANNE SILTANEN Tsiigaa RYMY-EETU & EROTTAJAN AURINKOTERASSI
JANNE WESTERLUND 22.8. klo 21.30 BOTTA / MANALA
JJ PLAYS CALE 19.8. klo 19.00 SOUL KITCHEN
JONNA 19.8. klo 20.30 TEERENPELI KESKUSKATU & TAIVAANRANTA GRILL & CRAFT BEER
JOONAS REIJONEN Tsiigaa ALLOTRIA
JOSÉN PIMEÄ PUOLI 19.8. klo 21.00 ST. URHO'S PUB
JOUNI “PSYKE” VÄÄNÄNEN Tsiigaa TEURASTAMO
JUDITH REGWAN 20.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
JUKKA ESKOLA SOUL TRIO 19.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
JUURAKKO 16.8. klo 17.30 CAFÉ & RESTAURANT PIRITTA
JUUSO WESTERLUND Tsiigaa WELLAMO
KAIH Tsiigaa ØLHUS KØBENHAVN
KAKSI PITKÄÄ MIESTÄ 17.8. klo 20.00 ØLHUS KØBENHAVN
KALLE SALOSEN TERASSIKLUBI 15.8. klo 15.00 ELMUN BAARI
KANERVA: PUUJUNA 17.8. klo 21.00 RYTMI
KATRIINA SIEKKINEN QUINTET 17.8. klo 21.30 BELGE BAR&BISTRO
KAVERI SPECIAL 14.8. klo 19.30 RYMY-EETU & EROTTAJAN AURINKOTERASSI
LA NOCHE DEL TANGO 14.8. klo 21.00 CAFÉ ENGEL
LABRA – KOKEELLISEN KOMIIKAN ILTA 17.8. klo 18.30 & 21.00 BOTTA / MANALA
LAC BELOT 19.8. klo 18.30 KUUKUU
LAKE JONS 18.8. klo 22.00 SILTANEN
LAUMA 17.8. klo 19.00 KOSMOS
LAURA PYRRÖ 14.8. klo 20.30 KAPPELI
LOOP Tsiigaa SIR EINO
LUCIE 19.8. klo 19.30 KARL FAZER CAFÉ
MAIJA KAUHANEN 17.8. klo 20.30 ST. URHO'S PUB
MAISTA: GUILTY PLEASURES 21.8. klo 18.00 KUUKUU
MAISTA: HORTA GOES KAPAKKA 18.8. klo 18.00 ALLOTRIA
MAISTA: HORTA GOES KAPAKKA 20.8. klo 18.00 ALLOTRIA
MAISTA: KOSMOKSEN KATEENKORVAMAKKARA 14.8. klo 16.00 KOSMOS
MAISTA: KUOHUVIINI 20.8. klo 16.00 KAPPELI
MAISTA: KYMMENEN KOVAA KIKKAA KOTIKOKEILLE 19.8. klo 17.00 KÖNIGIN KULMA: SHANGHAI COWBOY, MICHEL & CLUB LE ROY
MAISTA: NIKOLAI BREWMASTERS’ -OLUET 21.8. klo 16.00 ØLHUS KØBENHAVN
MAISTA: NIKOLAI BREWMASTERS’ -OLUET 14.8. klo 16.00 ØLHUS KØBENHAVN
MAISTA: OLUTCOCKTAILIT 22.8. klo 18.00 TEERENPELI KESKUSKATU & TAIVAANRANTA GRILL & CRAFT BEER
MAISTA: OLUTHISTORIAA JA YLISTYSSANOJA 17.8. klo 16.00 BRYGGERI HELSINKI
MAISTA: RUOKAKOHTAUKSIA 22.8. klo 17.30 CAFÉ ENGEL
MAISTA: SAUNA FOOD 15.8. klo 17.00 ZETOR
MAISTA: SUKLAAMESTARIN OPPITUNTI 21.8. klo 17.00 KARL FAZER CAFÉ
MAISTA: TÄYDELLISEN PIZZAN ANATOMIA 18.8. klo 16.30 RIVOLI/RIVOLETTO
MAISTA: URHEILIJA – SYÖ HYVIN 17.8. klo 17.30 BELGE BAR&BISTRO
MAISTA: VALKOINEN PIZZA JA OLUT 20.8. klo 16.00 KUJA BAR AND BISTRO
MALIK IN MEMORIAM 20.8. klo 22.00 CAFÉ ENGEL
MARADENTRO 16.8. klo 16.00 CAFÉ ENGEL
MARIA SALOME Tsiigaa BELGE BAR&BISTRO
MATTI JOHANNES KOIVU 18.8. klo 20.00 RYTMI
MIEHET TISKILLÄ 17.8. klo 20.00 CAFÉ BAR No 9
MUOTIA: PLASTIC PONY FEAT. ROSA LIKSOM 19.8. klo 17.00-20.00 KUJA BAR AND BISTRO
MUOTIA: PURE WASTE: WASTE SIDE STORY 20.8. klo 18.00 & 21.00, jatkot alkaen 22.00 BOTTA / MANALA
MUSTAT SILMÄT 14.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
NAURUPANIMO 20.8. klo 20.00 ELMUN BAARI
NELLY ELEONORE TRIO 21.8. klo 21.30 BOTTA / MANALA
NOK NOK 21.8. klo 20.30 SIR EINO
OCHRE ROOM TRIO 18.8. klo 20.30 BELGE BAR&BISTRO
OKRA PLAYGROUND 17.8. klo 17.30 CAFÉ & RESTAURANT PIRITTA
PANU SAVOLAINEN & ATTE KILPELÄINEN 18.8. klo 20.30 KAPPELI
PARASTA ENNEN: YLLÄTYSVETO 14.8. klo 19.00 ØLHUS OSLO
PARIISIN TAIVAAN ALLA 19.8. klo 18.00 RIVOLI/RIVOLETTO
PAULI HALME & ANTTI VUORENMAA 20.8. klo 19.30 SOUL KITCHEN
PEKKO KÄPPI & K.H.H.L. 19.8. klo 21.30 ZETOR
PEPPINA 20.8. klo 21.00 KITCH EAT & DRINK
PERINTÖÄ ODOTELLESSA: ELÄVÄ KULTTUURIPERINTÖ 17.8. klo 17.00 SILTANEN
PERINTÖÄ ODOTELLESSA: MUSIIKKI- JA TAPAHTUMAKULTTUURI 18.8. klo 17.00 SILTANEN
PIHLA HEIKINTYTÄR 17.8. klo 20.00 KUJA BAR AND BISTRO
PITKÄJÄRVI & SAXLIN DUO 22.8. klo 21.00 ØLHUS KØBENHAVN
REACTORI WITH FRIENDS 15.8. klo 21.00 ALLOTRIA
REETA VESTMAN – BEST OF WEST 17.8. klo 18.30 KARL FAZER CAFÉ
REPORTERS 18.8. klo 19.30 KUJA BAR AND BISTRO
RIKU-PEKKA KELLOKOSKI 17.8. klo 21.00 KITCH EAT & DRINK
ROM Tsiigaa SOUL KITCHEN
RUNOKUU: LEMPIKIRJAMARATON 22.8. klo 16.00-18.00 RYTMI
RUUSA Tsiigaa OLUTHUONE KAISLA
SAKARI KANNOSTO Tsiigaa CAFÉ ENGEL
SAMAT NIMET 18.8. klo 21.30 ZETOR
SAMULI SELKIAHO Tsiigaa CAFÉ & RESTAURANT PIRITTA
SANOJA JOITA ET HALUAISI KUULLA 22.8. klo 19.00 KOSMOS
SILMÄ 19.8. klo 20.30 ØLHUS OSLO
SININEN TULI: TANGON TIET 20.8. klo 19.00 WELLAMO
SORJA 18.8. klo 19.00 WELLAMO
SOUTHPAW STEEL’N'TWANG 17.8. klo 19.00 SOUL KITCHEN
SPACE RENEGADES 14.8. klo 21.00 SIR EINO
STADIN JUHLAORKESTERI 14.8. klo 21.00 ALLOTRIA
SUPER JANNE 16.8. klo 20.00 CAFÉ BAR No 9
SWAMP ASH 18.8. klo 21.00 SIR EINO
TALVIKKI & KEMPPI & NIEMINEN 15.8. klo 18.30 KARL FAZER CAFÉ
TAPANI KANSALAINEN 14.8. klo 20.00 ØLHUS KØBENHAVN
TEATTERI POLEEMI: IMPRO Á LA CARTE 18.8. klo 17.30 CAFÉ & RESTAURANT PIRITTA
TEEMU ÅKERBLOM QUARTET 19.8. klo 20.00 OLUTHUONE KAISLA
THE NAPKINS 21.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
TIEDE ON TAIDETTA 10 VUOTTA: OIVALLUKSEN ANATOMIA 20.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIEDE ON TAIDETTA: KONE RAKASTETTUNI 18.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIEDE ON TAIDETTA: MINÄ JA KOIRAT 17.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIEDE ON TAIDETTA: MITÄ FANI HALUAA? 16.8. klo 17.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIEDE ON TAIDETTA: RAKKAUS JA MUITA MOTIIVEJA 15.8. klo 17.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TILHET, PAJUT JA MUUT 18.8. klo 20.00 BRYGGERI HELSINKI
TRAMA Tsiigaa KUUKUU
TRIO TOFFA 22.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
TSIIGAA-KURAATTORI: JANNE SILTANEN Tsiigaa
ULPU 18.8. klo 21.00 CAFÉ BAR No 9
UNAJA 17.8. klo 19.30 KUUKUU
VALTTERI HALMETOJA Tsiigaa KOSMOS
VENLA MÄKELÄ Tsiigaa RYTMI
VESA PASANEN Tsiigaa SILTANEN
VILMA ALINA 17.8. klo 20.30 KÖNIGIN KULMA: SHANGHAI COWBOY, MICHEL & CLUB LE ROY
WHITE FOX 21.8. klo 22.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
YAKUZI PATO 19.8. klo 20.00 KÖNIGIN KULMA: SHANGHAI COWBOY, MICHEL & CLUB LE ROY
YHDENTEKEVÄÄ 20.8. klo 22.30 CORONA BAARI / DUBROVNIK